Güvenlik

Kişisel bilgilerim ve kredi kartı bilgilerim başkaları tarafından görülebilir mi?

Şİrketimiz yetkilileri dahil kredi kartı bilgilerinize sizden ve bankadan başka kimse erişemez. Kredi kartınızda yer alan kişisel bilgileriniz bilgisayarınızdan microscooter.com.tr sitesine gönderilirken SSL güvenlik sistemi yardımıyla %100 güvenlik altına alınır.

SSL nedir?

Netscape tarafından geliştirilen bu şifreleme yöntemi hemen hemen bütün tarayıcılarda standart olarak bulunmaktadır. SSL en basit anlatımıyla, yazmış olduğunuz bilginin sadece karşı tarafta (bu durumda söz konusu taraf banka) deşifre edilebilecek şekilde şifrelenerek gönderilmesidir.

SSL kullanımı ile hangi iki adres arasında bilgi iletişimi yapılacağı sabittir. Bilgi firmanın web alanından bankanın adresine iletilecektir. Gönderilecek olan bilgi otomatik olarak şifrelenir ve ancak önceden belirlenmiş olan gönderilen adreste yani bankada deşifre edilebilir. Bu bize kredi kartı bilgilerimizin üçüncü şahısların eline geçmeyeceğini garantiler.

Gelen bu talebe banka olumlu ya da olumsuz bir yanıtı firmanın sayfasına geri gönderir ve sayfada siparişinizin onaylandığı ya da siparişinizin onaylanmadığı mesajını alırsınız. Firma kart bilgilerinizi alıp daha sonra çekim yapmaz, bu işlem o anda banka ile iletişim kurmak suretiyle anında, saniye ile ifade edilebilecek çok kısa bir an içerisinde gerçekleşir.

Gerçek pos makinesinden kartınızı geçirmek gibidir ki, internette kullanılan bu sisteme Sanal Pos adı verilmektedir.

microscooter.com.tr güvenli mi?

microscooter.com.tr den sipariş öncesi ve sonrası vermiş olduğunuz tüm bilgiler %100 güvenlik altındadır.SSL teknolojisini kullanabilmek için Globalsign şirketinin AB yönerge ve direktifleri doğrultusunda, hazırlamış olduğu sertifika uygulama prosedürleri çerçevesinde incelemeden geçip, SSL sertifikası almak gerekmektedir. microscooter.com.tr, Globalsign sertifika ve lisansına sahiptir. Sipariş vermiş olduğunuz ürünler, belirtilen süreler içerisinde teslimat adresinize ulaştırılır.Sipariş takip ekranından ve size göndereceğimiz maillerden siparişinizin durumu hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Alışveriş yaptığım sitenin güvenli olduğunu nasıl anlayabilirim?

Alışveriş yaptığınız sitelerin güvenlik gerektiren (özellikle kredi kart bilgilerinizi girdiğiniz) sayfalarında öncelikle sayfanın İnternet adresinin http' den https' e dönüştüğünü kontrol ediniz. Güvenli bir SSL ortamında bilgi iletip iletmediğinizi anlamak için dikkat etmeniz gereken iki nokta vardır: Güvenli bir siteye girerken tarayıcınız bunu otomatik olarak algılar. Tarayıcınızın ekranında (genellikle ekranin alt kısmındaki durum çubuğu üzerinde) güvenliği simgeleyen bir kilit ya da anahtar ikonu göreceksiniz. Eğer tarayıcınızın seçeneklerinden, "Güvenlik Uyarısı" seçeneğini aktif hale getirirseniz, her SSL ile korunan sayfaya girişte ve bu sayfalardan çıkışta tarayıcınız size bir uyarı ekranı çıkartabilir. Tarayıcınızın gelişmiş seçenekler bölümündeki güvenlik kısmında, SSL versiyonlarıyla ilgili seçeneklerin işaretli olması da SSL kullanılabilmesi için gereklidir.


Üyelik

Neden üye olmalıyım?

Alışveriş işleminizi tamamlamlarken sizden gereken bilgiler istenecek ve bunlar verildiğinde otomatik olarak üye olacaksınız. Size sormuş olduğumuz üyelik bilgileri, ihtiyaçlarınızı daha iyi anlamamız ve önerileriniz doğrultusunda kesintisiz hizmet vermebilmemiz amacı ile kullanılmaktadır. Üyelik bilgileri aynı zamanda siparişiniz ile ilgili karşılaşabileceğiniz problemlerde, size sorulacak olan güvenlik bilgileri olacaktır. Üye olduğunuzda; her alışverişiniz için kimlik bilgilerinizi, telefon numaralarınızı tekrar tekrar girmeniz gerekmeyecektir. Alışveriş işlemlerinizde zaman kaybetmemek ve üyelerimize sağlanan özel avantajlardan, kampanyalardan ve promosyonlardan yararlanmak için üyelik ikonunu tıklamanız yeterlidir. Bu bilgiler hiç bir zaman 3. kişilere verilmeyecek sadece tarafımızda saklanacaktır

Nasıl üye olabilirim?

İki şekilde üye olabilirsiniz microscooter.com.tr ana sayfasının sağ üst kısmında yer alan "Üye Girişi" linkine tıklayınız. "Üye Ol" linkine girip sizden istenilen bilgileri formda lütfen eksiksiz olarak doldurunuz. "Tamam" butonuna bastığınızda üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Veya alışverişinizin sonunda istenen bilgileri doldurunuz böylece hem alışverişinizi tamamlar hemde otomatik olarak üye olursunuz.

Şifremi unutursam ne yapmalıyım?

Şifrenizi unutmanız durumunda, ana sayfamızda bulunan "Üye Girişi" bölümünde yer alan "şifremi unuttum" linkini tıklayınız. Güvenlik sorusu olan e-posta adresinizi girdikten sonra "Tamam" tuşuna tıklayınız. Şifreniz, e-posta adresinize gönderilecektir. Üyelik ile ilgili sorunlarınızı info@tesltd.com.tr adresine iletebilirsiniz


Ödeme

Ödeme seçenekleri nelerdir?

microscooter.com.tr'dan satın almış olduğunuz ürünlerin ödemesini, havale, kredi kartı, ve taksitli kart seçeneklerinden biri ile yapabilirsiniz. Tüm Visa ve Mastercard kredi kartlarınız ile alışveriş yapabilirsiniz. Havale ile ödemelerde % 5 indirim yapılır. Fiyat farkı olmadan tüm ürünleri 4 taksitle alabilirsiniz.

Faturalama işlemi nasıl gerçekleşmektedir?

microscooter.com.tr'da faturalama işlemi yasal olarak irsaliyeli fatura şeklinde düzenlenmektedir. Sipariş formuna fatura bilgilerinizi ayrı, teslimat bilgilerinizi ayrı olarak belirtebilirsiniz. Hediye olarak göndermek istediğiniz siparişlerde; faturanız adresinize, irsaliye ise teslimat adresine gönderilmektedir. Ödeme ile ilgili sorunlarınızı info@tesltd.com.tr adresine iletebilirsiniz.

Kredi kartımın onay vermemesinin nedeni ne olabilir?

- Kullanmış olduğunuz kredi kartının limiti yetersiz olabilir.
- Kredi kartınızın son kullanım tarihi geçmiş olabilir.
- Kart numarasını hatalı girmiş olabilirsiniz.
- Daha önce kayıp ihbarı yapılmış ya da iptal edilmiş bir kartı kullanıyor olabilirsiniz.
- Bankanız ile geçici bağlantı sorunları yaşıyor olabilirsiniz.
- Kullandığınız kart bir ek kart ise ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olabilir.
- Ödeme sayfasında kredi kartınızın CVV numarasını girmemiş olabilirsiniz.
Kredi kartı onay problemlerinde ilgili banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

KDV fiyatlara dahil mi?

microscooter.com.tr' da tüm ürünlerimize KDV dahildir. Yasal KDV oranları geçerlidir. Sitemizde yer alan ürün fiyatlarımız TL. cinsinden belirtilmiştir.


Sipariş

Sipariş takibini nasıl yapabilirim?

Ana sayfadaki "Sipariş Takip" ikonunu tıklayıp kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınızda, sipariş takip ekranına ulaşabilirsiniz. "Sipariş Takip" ekranından geçmiş siparişlerinizi ya da yeni verdiğiniz siparişinizin tüm aşamalarını görebilirsiniz.

Arama nasıl yapabilirim?

microscooter.com.tr' da istediğiniz ürüne daha hızlı ulaşmak için anasayfamızda yer alan arama? ikonunu kullanabilirsiniz. Detaylı arama sisteminde fiyata, markaya veya alt kategoriye göre bir anahtar sözcük yazarak daha kolay bir erişim sağlayabilirsiniz.

Ürünlerinizin garantisi var mı?

microscooter.com.tr' da satınalmış olduğunuz tüm ürünlerin garantisi tüketici hakları yasasında bulunan maddeye göre belirlenmiştir. Tüm ürünler ithalatçı firma garantisi altındadır. Bu konudaki her türlü sorunuzuinfo@tesltd.com.tr adresine iletebilirsiniz.

Kredi Kartı Güvenlik Onayı Nedir?

Bu onay kredi kartı sahibinin güvenliği için alınmakta olup, microscooter.com.tr güvenlik departmanı ve kullanmış olduğunuz kredi kartının ait olduğu banka aracılığıyla alınmaktadır (Banka kredi kartı sahibine ulaşır ve sistemimize onay gönderir). Banka müşteriye ulaşamaz veya kredi kartı sahibi alışverişe onay vermezse, sipariş iptal edilir. Banka onayının gecikmemesi açısından bankada ve sistemimizde bulunan müşteri bilgilerinizin güncel olmasına dikkat ediniz.


Teslimat

Teslimat ücreti ne kadardır?

Mağazamızdan satın aldığınız ürünler anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları tarafından microscooter.com.tr garantisiyle elinize ulaştırılacaktır. 100 YTL üzerindeki alışverişlerinizde kargo ücretsizdir. 100 YTL altındaki alışverişlerinizde ise 5 YTL dir. Teslimat ücreti, sipariş sırasında otomatik olarak alışveriş tutarının üzerine eklenmekte, bunun dışında sizden ayrıca bir ücret talep edilmemektedir.

Siparişim ne kadar sürede ulaşmaktadır?

Siparişiniz, kredi kartı güvenlik onayı geldikten sonra en geç 2 iş günü içerisinde kargoya verilmekte ve kargo firması tarafından belirtmiş olduğunuz teslimat adresine ve kişilere kimlik ibrazı ve imza karşılığı teslim edilmektedir. Siparişiniz kargoya verildikten sonra kargo firması tarafından en geç 3 gün içerisinde teslim edilmektedir. Her gün saat 13:00' ten sonra vermiş olduğunuz siparişler ertesi gün; resmi tatil günlerinde ve haftasonu verilen siparişlerde ise, tatili izleyen ilk iş gününde işleme alınmaktadır.

Ürünümde Stok Problemi Yaşanabilirmi ?

Sitemizdeki tüm ürünler kendi stoklarımızda bulunan ürünlerdir. Biz birçok diğer web siteleri gibi 3. kişilerin stokladığı ürünleri satmıyoruz. microscooter.com.tr' da yer alan tüm ürünlerin stok güncellemeleri her 30 dakikada bir yapılmaktadır. Nadirende olsa sipariş ettiğiniz ürün o an itibariyle firmamız stoklarında bulunamıyorsa bundan dolayı bir gecikme yaşanılabilir veya sipariş iptal edilebilinir. Böyle bir durumda size, irtibat numaranızdan veya e-posta aracılığıyla ulaşılarak gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Ürün son kalite kontrolu yapılmadan ve paketlenmeden once ücreti, tahsil edilmez fakat herhangi bir nedenle ödeme yapıldı ise yaptığınız tüm ödeme aynen size iade edilecektir.

Teslimattan kaynaklanan problemlerle karşılaştığımda ne yapmalıyım?

Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketiyle yaptığımız teslimatlarda, lütfen paketin hasarlı olup olmadığını paketin açılıp açılmadığını kontrol ediniz. Paket hasarlı ise, kargo firması yetkilisinin yanında açıp kontrol ediniz. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzun varsayıldığını unutmayınız. Ürün hasar görmüş ise teslim almayıp, kargo firma yetkilisine tutanak tutturunuz. Hasarlı ürün bilgisi tarafımıza ulaşır ulaşmaz, yeni ürün teslimat adresinize gönderilecektir.

Siparişim kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Sipariş ettiğiniz ürünleri teslimat sırasında kargo yetkilisi önünde faturalı irsaliye ile karşılaştırarak kontrol ediniz. Eksik veya hasarlı ürün ile karşılaştığınızda Kargo Firması Yetkilisine ve bize bilgilendiriniz ürünü teslim almayınız. Ürünün eksik yada hasarlı olduğu hallerde kargo ücreti tarafımıza ait olup ürün size en kısa süre içerisinde tekrar gönderilecektir.

Teslimat yapmadığınız bölgeler var mı?

Tüm Türkiye' ye sipariş teslimatı yapmaktayız info@tesltd.com.tr adresine iletebilirsiniz.


İade

İade Şartları

1. Siparişinizi, tahrip etmeden, bozmadan, ürünü kullanmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile (faturası ve diğer aksesuarları) iade edebilirsiniz.
2. Siparişinizi teslim alırken mutlaka teslim eden kargo firmasının yanında kontrol ediniz. Sevkiyat esnasında zarar gördüğünü düşündüğünüz ürünü/ürünleri teslim almayınız. Ürün/ürünler zarar görmüşse mutlaka kargo yetkilisine tutanak tutturunuz ve ürünleri teslim almadan geri gönderiniz.
3. Aldığınız ürünü iade etmeden önce info@tesltd.com.tr adresine e-mail aracılığıyla veya 0 212 222 76 47 telefon iade edeceğiniz ürünle ilgili bilgi veriniz ve onay alınız.
4. Ürünler sizlere original ambalajı bozulmadan başka bir ambalaj içerisinde gönderilmektedir. Ürünleri aynı şekilde iade ediniz Orijinal kutusu/ambalajı zarar görmüş ya da kargo etiketi/bandı yapıştırılmış ürünlerin iadesi kabul edilmez.
5. İade yapmak istediğiniz ürünle beraber orijinal fatura (size gönderilen kopyaları ile birlikte) ve iade sebebini açıklayan bir yazı göndermeniz gerekmektedir.
6. Giyim ürünlerinde ve ayakabılardaki yer türlü etiket üzerinde olmalı, orijinal kutusu veya poşeti bozulmamış ve ürün tekrar satılabilir halde olmalıdır. Karton etiketi çıkarılmış ürünler iade Kabul edilmez. Ürünü, size teslim edildiği andaki durumu ile iade ediniz.
7. Ürününüzde beden ile ilgili sorun var ve değiştirmek istiyorsanız bunu mail veya telefonla bildiriniz. Bu tip değişikliklerde kargo ücreti alıcıya aitir. Fatura ve Sevk İrsaliyesi veya İrsaliyeli faturanın arkasında yer alan iade formunu eksiksiz doldurunuz. Ürünü; faturası, irsaliyesi veya irsaliyeli faturası ve orjinal aksesuarları ile birlikte size teslimatı yapan kargo firması veya başka bir kargo firması ile kargo ücretini ödeyerek gönderiniz.
8. Defolu, ayıplı ürünler için kargo ücreti tarafımızdan karşılanacaktır.
9. Ürün/ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra gerekli inceleme yapılır. Yukarıdaki şartlara uygun ise aynı gün içinde değişim yapılır. İade kabul edilecekse, 3 iş günü içinde iade işlemi yapılır.
10. İadeler yapılan ödeme cinsine göre keredi kartı ile yapıldıysa kredi kartına havale ile yapıldıysa banka hesabına 3 iş günü içinde yapılır.

Özel İade Yapılamayan Ürünler:

Sağlık sebeplerinden ötürü paketi açılmış alt çamaşırlar (külot, boxer, vb.) ile paketi açılmış çoraplar kesin olarak geri alınmamaktadır.

 

Siparişimi iptal etmek istediğimde ne yapmalıyım?

Siparişinizi iptal ettirmek istediğinizde, ürün elinize ulaşmadan Müşteri Hizmetlerimizi arayabilir veya iptal isteğinizi e-posta veya telefon aracılığıyla bildirebilirsiniz. Bize ulaşan talep sonucu siparişinizin, teslimata çıkmadan iptal işlemi yapılacak ve ödemeniz kredi kartınıza iade edilecektir.

Sipariş ettiğim ürün defoluysa ne yapmalıyım?

microscooter.com.tr' den almış olduğunuz tüm ürünler gönderilmeden once kalite kontrol işleminden geçmektedir. Fakat genede defolu bir ürün elinize ulaşır ise ürünü iade etmeden önce info@tesltd.com.tr adresine e-mail aracılığıyla veya 0 212 222 76 47 telefon iade edeceğiniz ürünle ilgili bilgi veriniz ve onay alınız. Kargoyu size teslim eden şirket sizden ürünü alıcak ve bize ulaştıracaktır bu durumda kargo ücreti bize ait olacaktır.


Alışveriş ile ilgili kurallar

1. 18 yaşından küçük kişilerin alışveriş yapması mümkün değildir.
2. Alışveriş esnasında kredi kartı,hediye çeki ve havale işlemi ile ödeme yapılabilir.Havale işleminde havale ücreti müşteriye aittir.
3. Sistemden kaynaklanan fiyat yanlışlıkları ya da ürün bilgilerinde meydana gelen hatalardan microscooter.com.trsorumlu değildir.
4. KDV oranları; Müzik,DVD,VCD,bilgisayar, elektronik ürünler ve kargo ücretleri için %18?dir.
5. Ürünlerin teknik özellikleri, resmi sitesinde yer alan veya beraberinde gelen ürün tarifnamesi dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Buna rağmen microscooter.com.tr da yer alan teknik özelliklerle satın aldığınız ürünün teknik özellikleri bazen birebir tutmayabilir. Bunun nedeni üretici firmaların aynı model ürünü bir kaç seri üretmeleri ve aynı model ürün için genel bir tarifname yayımlamalarıdır.